Pannerden, 2010 április 7 (napi 105 km; összes 210 km)

Na, ma volt az utazásnak az első startja: Utrechtből kezdtem a hivatalos prólóggal Essen felé. A sógornőm Petra, az ő barátja Gergő, meg Kata, a feleségem elkisér az első Kulturális Fővárosáig!

Először Utrechtben pár interjút adtam a helyi sajtónak, Tjerk Ridderrel együtt, aki júniustól az ő utazásának a második felét fogja csinálni: Pécsről Isztambulba lakókocsival stoppolva. Az interjút kezdtünk az egyetlen (ronda) magasház tetejéről az utrechti történelmi belvárosban:




Éppen indulásom előtt beszéltem Renger de Bruin professzorral, aki az utrechti Centraal Museum-ben dolgozik.

Professzor De Bruin a Centraal Museum-ban

Kíváncsi voltam egy különleges témára: az 1713-ban kötött Utrechti Béke Szerződésre. Ebben a városban ugyanis alaírták az akkori európai nagyhatalmak egy béké szerződést, amely sok-sok év viszonylagos nyugalmat adott a régi kontinensnek. Béke lett nem csak a Spanyol Trónörögölési Háborúnak, hanem még számos más konfliktusnak is (Indiában, Amerikában). Bár a mai napon kevés ember még tud róla, az esemény tényleg nagyon fontos az európai, sőt egész világi történelemben. Nekünk, Hollandoknak visszont nem sokat hozott: összesen egy kisvárost kaptunk: Venlo... 2013-ban nagy búlit rendeznek Utrechtben, hogy 300 évvel ezelőtt alaírták a Békét a városban!

Aztán... INDULÁS! A központi Dómtérről indultam 11 órákor. És csoda csodája: szép napos idő volt! Pannerdenbe mentünk, Essen felé fél úton, ahol egy másik unoka testvérem lakik, a Godfried és családja. Út közben még körülnéztünk egy pár szép helyen:

Szélmalom belsője, Cothen falúban


Fúj a szél, nézük az oriási vitorlásokat (a molnár, Gergő, Petra és Kata).


Hol van Isztambul?

Hollandiában nagyon kényelmes a biciklizés: mindenhol van külön bicikli sáv, a sóförök udvariasok, nincs sehol egy hegy, csak mindig fuj a szél, és majdnem mindig a rossz irányból!
Itt biciklizem az egyik Rajnai gáton, a hátterén a gyöngyörű Wijk bij Duurstede, amely már egy fontos városka volt a Nagy Károly idején, amikor Amszterdam még se létezett.

Pannerdenbe este érkeztünk, ez az a hely, ahol a Rajna bejön az országba. Szép romantikus hely várt ránk, nagyon kedves emberekkel:

Köszi a Godfried és Marjorie-nek!

0 kommentár:

Megjegyzés küldése